Funkcionalita notifikační služby E28 – rosCtiZmeny byla rozšířena o možnost specifikace seznamu údajů, jejichž změnu uživatel sleduje. Pokud uživatel nezadá seznam sledovaných údajů, pak služba vrátí změny všech údajů. Při správném používání (tj. požadování pouze údajů, které agenda využívá) je možné podstatně snížit počet dotazů do základních registrů.

Tato změna funkcionality byla nasazena 14. 12. 2020 a neměla za následek změnu XSD služby.

V případě uvedení seznamu údajů jsou změny typu „U“ (update/oprava) filtrovány a bude vydána aktualizovaná hodnota pouze požadovaných údajů. Změna údaje provedená u „zástupce PO statutára“ (fyzická osoba zastupující právnickou osobu, která je členem statutárního orgánu jiné právnické osoby) je současně evidována jako změna statutára (statutární orgán), protože je to údaj k němu vztažený.

Pokud zadané vstupní období zasahuje do období, kdy v ROS nebylo sledování změny na konkrétní údaj ještě zavedeno (před 14. 12. 2020), je jakákoli změna údaje vztaženého k osobě v ROS (právnické osobě, podnikající fyzické osobě nebo orgánu veřejné moci) považována i za změnu všech údajů vztažených ke konkrétní osobě.

Podrobný popis služby E28 – rosCtiZmeny je ZDE

V případě, že požadujete, abychom Vám informace o změnách služeb v budoucnosti zasílali e-mailem, prosím pošlete Váš kontaktní e-mail na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..