Digitální a informační agentura - Sekce Správy základních registrů se zavazuje k zpřístupnění své internetové stránky szrcr.cz v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací.

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na webové stránky szrcr.cz

Stav souladu

Internetová stránka szrcr.cz je plně v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací. 

Grafy dostupnosti základních registrů a měsíčních statistik ORG nejsou přístupné z důvodu nepřiměřené zátěže – náklady na zpřístupnění by byly vyšší než přínos pro potenciální uživatele. Vložená mapa na stránce Kontakty není přístupná, informace o sídle organizace jsou v přístupné textové formě uvedeny na stránce nad mapou.

Vypracování tohoto prohlášení o přístupnosti

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 9. září 2019.

Správa základních registrů tehdy provedla vlastní posouzení a následně nechala provést audit přístupnosti Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR. Připomínky vycházející z tohoto auditu byly následně zapracovány.

Prohlášení bylo revidováno dne 6. dubna 2020.

Zpětná vazba a kontaktní údaje

Stále pracujeme na tom, aby webová stránka Sekce Správy základních registrů byla bez problémů přístupná všem uživatelům. Pokud narazíte na jakýkoli problém, neváhejte nám to prosím sdělit. Pro sdělení námětů, postřehů či informací o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím napište na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Postupy pro prosazování práva

Digitální a informační agentura, Na Vápence 915/14, 13000 Praha 3; Identifikátor datové schránky: yukd8p7, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

VOLITELNÝ OBSAH

Použité standardy

Stránky Sekce Správy základních registrů byly navrženy tak, aby splňovaly zásady přístupnosti podle metodiky Ministerstva vnitra - Přístupnost internetových stránek a mobilních aplikací, která byla připravena pro účely zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací.

Odkazovaný obsah

Na webu jsou používány odkazy, které směřují na jiné webové stránky na jiných webech, nebo na obecné soubory, které je možné prohlížet nebo stáhnout do počítače.

Na webových stránkách Sekce Správy základních registrů jsou obecně publikovány soubory v těchto formátech:

  • PDF – Přenosný formát dokumentů (Portable Document Format) souborový formát vyvinutý firmou Adobe pro ukládání dokumentů nezávisle na softwaru i hardwaru, na kterém byly pořízeny. Existují volně dostupné prohlížeče pro mnoho platforem, nejznámějším je oficiální prohlížeč mateřské firmy Adobe Reader. PDF soubory mají příponu .pdf popřípadě .PDF. PDF je otevřeným standardem a je snadno přenositelný (jeho reprodukce je nezávislá na použitém softwaru i hardwaru), i proto je velice rozšířený a hojně využívaný. 1. července 2008 byl tento formát publikován jako standard ISO 32000-1:2008
  • FO, ZFO – formát elektronických formulářů, který lze otevřít ve volně dostupné aplikaci Software602 Form Filler
  • DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX – formát dokumentů, který lze otevřít v aplikaci Microsoft Word, Excel, Powerpoint nebo volně dostupných aplikacích, např. OpenOffice
  • RTFSekce - dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.
  • JPG – formát obrazových dokumentů, který lze otevřít ve volně dostupných aplikacích, např. XnView
  • MP4 – formát videosouborů, který lze otevřít ve volně dostupných aplikacích, např. VLC Media Player
  • ZIP – komprimovaný archiv souborů, který lze otevřít ve volně dostupných aplikacích, např. 7Zip
  • XML – eXtensible Markup Language (česky rozšiřitelný značkovací jazyk), je obecný značkovací jazyk, který byl vyvinut a standardizován konsorciem W3C. Jazyk je určen především pro výměnu dat mezi aplikacemi a pro publikování dokumentů, u kterých popisuje strukturu z hlediska věcného obsahu jednotlivých částí, nezabývá se vzhledem.
  • EXE - (anglicky executable – spustitelný) je v informatice formát spustitelného souboru a zároveň přípona souboru, ve kterém je spustitelný počítačový program uložen.

Informace z externích zdrojů

Na webových stránkách je publikován obsah, který je čerpán z externích zdrojů. Jedná se o stránky Zákony pro lidi, Dostupnost ZR a případně další stránky.

Obsah na těchto stránkách je závislý na poskytování údajů z externích zdrojů dat. V případě nedostupnosti těchto zdrojů nemusí být na těchto stránkách zobrazen kompletní obsah.

Hardwarové a softwarové nároky

Webové stránky Sekce Správy základních registrů je možné prohlížet na stolním počítači, notebooku nebo mobilním zařízení s připojením k internetu.

Pro prohlížení webových stránek na počítači je ideální některý z nejpoužívanějších webových prohlížečů v nejnovější verzi – Internet Explorer, MS Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari.

Pro prohlížení na mobilních zařízeních je doporučen Google Chrome a Safari.

Pro kompletní a komfortní zobrazení webových stránek je zapotřebí mít ve webovém prohlížeči aktivováno používání JavaScript a CSS stylů.

Není garantováno korektní zobrazování obsahu na operačním systému Windows XP/Vista a prohlížeči Microsoft Internet Explorer 10 (či starších verzích), neboť tyto softwarové produkty již nejsou podporovány ze strany jejich výrobce.