Eidentita.cz - brána, přes kterou probíhá přihlašování k online službám změnila svůj název na „Identitu občana“. Nová značka je vytvořena ve stylu Portálu občana, jde tak o další krok ke sjednocení online služeb veřejné správy. Všechny uživatelské funkce zůstávají zachovány beze změn. 

Identita občana pro připojené služby ověřuje totožnost uživatelů v základních registrech. Po změně názvu se v URL řádku místo „nia.eidentita.cz“ bude objevovat „nia.identitaobcana.cz“. Podobně se mění i adresa informační stránky na info.identitaobcana.cz. Stávající adresy budou do 30.6.2022 automaticky přesměrovány na nové domény.  

Každý, kdo používá některý ze způsobů přihlašování (např.eObčanka, mobilní klíč eGovernmentu, NIA ID), má na portálu Identity občana svůj profil. Zde může spravovat své kontaktní údaje, souhlasy s poskytováním svých údajů při přihlašování, sledovat historii svého přihlašovaní apod. Vedle samotného portálu pak funguje informační web Identity občana, kde lze nalézt všechny nejdůležitější informace o procesu a způsobech zaručené elektronické identifikace.

eidentita IO