Projekt bankovní identity má první viditelné výsledky. Ministerstvo vnitra v souvislosti s tímto projektem udělilo první akreditaci pro správu kvalifikovaného systému elektronické identifikace. Akreditaci získala Československá obchodní banka. Po implementaci tohoto nástroje tak její klienti budou mít příští rok možnost přihlásit se přes údaje do internetového bankovnictví ke službám veřejné správy. 

Klienti ČSOB s internetovým bankovnictvím budou mít od příštího roku možnost využívat služby eGovernmentu bez nutnosti jakékoliv další registrace. Postačí jim k tomu přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. Mj. tak získají možnost přístupu ke 130 službám Portálu občana, jako je výpis z bodového registru řidičů, z trestního rejstříku, výpis z insolvence, živnostenské oprávnění nebo informaci o konci platnosti řidičského či občanského průkazu.

„Věřím, že v následujících měsících budou přibývat další banky. Díky zapojení bank dojde příští rok k zásadnímu nárůstu uživatelů elektronických služeb státu. To je skvělá zpráva, naše systémy jsou na tento nárůst připravené,“ uvedl v souvislosti s podpisem prvního správního rozhodnutí o udělení akreditace v rámci bankovní identity ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Portál občana, který funguje jako vstupní brána k elektronickým službám státu, je navíc propojený s portály šesti desítek úřadů, z toho cca polovinu tvoří portály obcí. Portál také např. zprostředkovává přístup ke službě eRecept a dalším.
Více o bankovní identitě zde, o Portálu občana zde, přihlášení je možné na tomto odkazu.

Elektronická identifikace
Byť je tato akreditace první v projektu bankovní identity, akreditace pro správu kvalifikovaného systému elektronické identifikace udělilo Ministerstvo vnitra v předchozích měsících také dalším společnostem.  Historicky první byla společnost První certifikační autorita, druhá akreditace byla pro sdružení CZ.NIC.